Ümraniyespor-Keçiörengücü maçı sonrası Mustafa Gürsel ve Cenk Özcan’dan açıklamalar

Ümraniyespor Teknik Direktörü Mustafa Gürsel, Ankara Keçiörengücü’nü 2-0 mağlup ederek galibiyeti Ümraniyespor camiasına armağan etti. Ankara Keçiörengücü Teknik Sorumlusu Cenk Özcan ise takımının daha iyi olacağını ve eksiklikleri üzerinde çalışacaklarını belirtti.

Trendyol 1. Lig’in 15. haftasında Ümraniyespor, evinde Ankara Keçiörengücü’nü 2-0 mağlup ederek önemli bir galibiyet elde etti. Maçın ardından Ümraniyespor Teknik Direktörü Mustafa Gürsel ve Keçiörengücü Teknik Direktörü Cenk Özcan açıklamalarda bulundu

Gürsel: “Galibiyet Ümraniyespor camiasına armağan”

Mustafa Gürsel, maçın önemine vurgu yaparak, geçen hafta deplasmanda kazandıkları Kocaelispor galibiyetinin bu zaferle daha anlam kazandığını ifade etti. Maçın başından sonuna kadar oyun kontrolünün ellerinde olduğunu ve istedikleri futbolu sahaya yansıttıklarını dile getiren Gürsel, ilk yarıda 1 gol, ikinci yarıda da 1 golle maçı kazandıklarını belirtti. Oyuncularının emeklerinin karşılığını aldığını belirten teknik direktör, bu galibiyetin moral ve motivasyonlarını artıracağını söyledi. İlk yarıyı en iyi puanla bitirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Gürsel, oyuncularını tebrik etti ve güzel bir oyun sergiledikleri için camiaya bu galibiyeti armağan ettiklerini ifade etti.

Özcan: “Daha iyi olacağız”

Ankara Keçiörengücü, Ümraniyespor’a deplasmanda 2-0 mağlup oldu. Maçın ardından Ankara Keçiörengücü Teknik Sorumlusu Cenk Özcan, ikinci yarıda yapılan değişikliklerin oyunu tamamen kendilerine döndürdüğünü söyledi. Özcan, takımının potansiyelini vurgulayarak, daha iyi bir performans sergilemeye devam edeceklerini belirtti. Özcan, hafta başında yaşanan hoca değişikliğine de değindi ve Serhat hocanın emeklerine teşekkür ettiklerini dile getirdi. Ahmet hocayla devam edeceklerini belirten Özcan, ilk yarıda istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını ancak ikinci yarıda yapılan değişikliklerle oyunun kendilerine döndüğünü ifade etti. Final pasları ve şutlardaki eksikliklerin sonuca etki ettiğini belirten teknik sorumlu, daha fazla çalışarak bu problemleri çözeceklerine inandığını söyledi. Ayrıca, takımın daha kompakt bir şekilde oynaması gerektiğini ve savunma zafiyetlerine odaklanacaklarını ifade etti.

 

Kaynak